Compagnon

"In het traineeship leer je niet alleen over HR in de praktijk, maar ook over jezelf."

− Tim Ansink, HR-trainee Overheid
Tim vertelt meer over zijn werk als HR-trainee Overheid bij Compagnon.
Header Banner Image

Even voorstellen: wie is Tim?

Hi, ik ben Tim Ansink. Sinds begin dit jaar werk ik als HR-trainee Overheid bij Compagnon. Na mijn studie wilde ik graag starten in een functie waarin ik mijn theoretische kennis kon toepassen in de praktijk en tegelijkertijd wilde ik blijven leren en mezelf verder ontwikkelen. Precies dat vond ik in het HR-traineeship van Compagnon.

 

Wat doe je als HR-trainee Overheid bij Compagnon?

Als HR-trainee Overheid draai ik mee in verschillende opdrachten bij organisaties binnen de publieke sector. Denk aan gemeenten, uitvoeringsorganisaties of andere overheidsinstanties. Momenteel werk ik op de afdeling HRM & OO bij Bureau Raad voor de Rechtspraak.

Het traineeship is zo ingericht dat je in twee jaar tijd werkervaring opdoet in meerdere functies en organisaties. Tegelijkertijd volg je een leertraject via het HR Ontwikkelhuis. Je leert niet alleen over HR in de praktijk, maar ook over jezelf: waar liggen je kwaliteiten, waar wil je in groeien en wat past bij jou?

Wat ik mooi vind aan dit traject, is dat je niet alleen bezig bent met ‘doen’, maar ook met reflecteren, sparren en ontwikkelen. Samen met andere trainees die hetzelfde traject doorlopen. Zo leer je van én met elkaar.

Wat gaf voor jou de doorslag om bij Compagnon te solliciteren?

Ik was op zoek naar een tussenstap tussen studeren en fulltime werken. Een plek waar ik kon ontdekken, groeien, maar ook gelijk ervaring op kon doen binnen HR. Toen ik over het traineeship hoorde, wist ik: dit is precies wat ik zoek.

De sollicitatieprocedure voelde meteen goed. De gesprekken met Compagnon waren open, betrokken en met oprechte interesse. Er werd echt met me meegedacht. Dat gaf voor mij de doorslag.

 ‎

Wat heeft je positief verrast sinds je hier werkt?

Wat me direct opviel is het jonge karakter van Compagnon. Er is veel energie, ruimte voor nieuwe ideeën en een cultuur waarin je wordt gestimuleerd om jezelf te ontwikkelen.

Wat ook fijn is: je krijgt snel veel verantwoordelijkheid, maar er is altijd iemand om op terug te vallen of mee te sparren. Die balans werkt heel motiverend.

Hoe heb jij het Compagnon College en het HR Ontwikkelhuis ervaren?

Het HR Ontwikkelhuis biedt echt een sterk opleidingsprogramma. Je leert niet alleen de HR-praktijk binnen de overheid goed kennen, maar werkt ook aan vaardigheden als persoonlijk leiderschap, communicatie en samenwerken.

Wat ik erg waardeer, is dat er ruimte is om je eigen inbreng te geven. Het programma sluit aan op de praktijk én op wat jij nodig hebt om te groeien.

Waar krijg jij energie van in je werk?

Ik krijg energie van samenwerking. Of dat nu formeel is tijdens projecten, of informeel met collega’s onder elkaar. Daarnaast vind ik het heerlijk om dingen af te ronden en echt iets bij te dragen. Als ik de context van een organisatie begin te begrijpen en zie hoe mijn werk daarin past, voel ik me op mijn best. Je snapt beter waarom dingen gebeuren, wat er speelt en hoe jij daarin van waarde kunt zijn. Dat maakt het leerzaam en leuk.

Heb je nog vragen?

We zijn je graag van dienst

Esmee Ronner-03
Neem contact op met Esmee Ronner, teamlead recruitment